Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie ma przepisu na wieczną młodość, ale mamy wpływ na jakość naszego starzenia się. Możemy zabezpieczyć nasz komfort życia, choć często tego nie robimy....ponieważ odkładamy to na później. Bo: „teraz chcę się wyszaleć”, bo „kariera”, bo „dzieci”, aż w końcu przychodzi : „bo nie wypada, bo już a późno”.  I to „później” zaskakuje nas gdy wchodzimy w wiek mocno dojrzały. Wtedy to już mamy walkę o przetrwanie a nie spokojne zabezpieczenie jakości dalszego życia.

Najprościej jest odkładać na później, ale im później tym trudniej i efekty nie przyjdą od razu, a zmian zaniedbanych już nie da się cofnąć, można tylko zapobiegać dalszemu regresowi. A mogło być tak pięknie i nasze ciało mogło wyglądać i zachowywać się o niebo lepiej, gdybyśmy nie odkładali na później... 

Nigdy nie jest za późno gdyż zawsze ruch będzie miał dobry wpływ na organizm, więc wstańmy z kanap i foteli i włączmy w nasz rytm codzienny ruch.

Dzięki ruchowi nasi Seniorzy są długo samodzielni i sprawni intelektualnie oraz ruchowo. Ruch przeciwdziała typowym związanym z posuwającym się wiekiem zmianom w organizmie typu:

  • zanik mięśni
  • pogorszenie krążenia
  • niedotlenienie
  • zaniki pamięci
  • problemy z koordynacja ruchową

jak również:

  • łagodzi objawy chorób typu Alzheimer, Parkinson
  • przeciwdziała depresji
  • pełni funkcje socjalną
  • buduje pewność siebie i przywraca sens i radość życia

 

Seniorzy, nigdy nie jest za późno aby zacząć, więc rozejrzyjcie się wkoło a na pewno znajdziecie zajęcia dla Was.

Dzieci, wnuki, zadbajcie o to aby Wasza Babcia czy Dziadek mieli codzienną dawkę ruchu. Pomóżcie im znaleźć klub,zajęcia i zachęcajcie ich do skorzystania z nich, motywujcie i wspierajcie. Ich zdrowie to wasz spokój i możliwość cieszenia się ze wspólnego przebywania wiele lat. 

Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej co jest zalecane dla Seniorów i jakie są możliwości napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA