Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwsze pytanie z cyklu Euforja doradza:

Czy kije są kije uniwersalne, które mogę używać do trekkingu i do nordic walking?

Nie. Nie ma kijów uniwersalnych. Każdy kij w swoim założeniu jest przeznaczony do innej aktywności i tak kij trekkingowy ma nam pomóc we wspinaniu się lub w zejściu ze szczytów.

Mając taka funkcję musi mieć tez dopasowane do niej właściwości, które pozwolą na przełożenie na niego całego ciężaru ciała. Stąd kij trekkingowy musi mieć amortyzację, musi być masywny i musi mieć wygodna rączkę, która wpasowuje się w naszą dłoń. dodatkiem jest pętla która zakłada się na nadgarstek - ona zapobiega gonieniu kija po stoku jak raptem puścimy rękojeść i nam się stoczy :)

Zupełnie inną funkcję pełni kij do nordic walking. Ten kij ma nam pomóc w odepchnięciu się od podłoża, przez co nabieramy prędkości i możemy uruchomić obręcz barkową.

Kij do nordic walking nie może mieć amortyzacji! Nie może również mieć grubej i wyprofilowanej rękojeści a jedynie smukły trzon do którego przytwierdzona jest specjalna rękawica. Rękawica jest niezbędnym elementem kija nordic walking. To dzięki niej mamy możliwość puszczenia kija w ostatniej fazie odbicia i nabrania dodatkowej dynamiki.

Czyli podsumowując:

Kije nordic i trekking różnią się od siebie diametralnie: nordic ma smukłą rękojeść, specjalną rękawicę przymocowana do rękojeści, nie ma amortyzacji, przez co kij jest lżejszy znacznie niż trekkingowy. Na zdjęciu kije do nordic walking.

Masz więcej pytań? zapraszamy do kontaktu!

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA