Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Już niejednokrotnie udowodniliśmy ze dobra drużyna to gwarancja sukcesu a przynajmniej dobrej zabawy. W ostatnia sobotę drużyna po raz kolejny stanęła na starcie tym razem w Pucharze Polski  w Dogtrekkingu w Wiśle.

Trasa górska wiec dużo trudnych podejść, na których duch walki potrafi ulecieć jak powietrze z balonika i wtedy właśnie uświadomiłam sobie ja ważny jest Team. Dzięki niemu można otrząsnąć się ze zwątpienia i wykrzesać więcej. Jego jedność decyduje o sukcesie lub porażce. Zespół tworzą bohaterowie, nasi lokalni. To jeden organizm z wieloma cechami. Aby działał warto pamiętać o kilku prawdach oczywistych:

Po pierwsze: W teamie ważne jest najsłabsze ogniwo.

I jak mówi maksyma: Zespół jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. I to jest fakt. Nie znaczy to, że należy eliminować najsłabsze ogniwo zespołu. Ważne jest abyśmy znali swoje mocne i słabe strony i aby mieć świadomość w czym kto będzie potrzebował większego wsparcia reszty teamu. Świadomość własnych słabości to siła zespołu.

Po drugie:  Warto położyć nacisk na przygotowania całego zespołu.

Czy to zawody sportowe czy rywalizacja intelektualna przygotowanie czyli trening nie powinien ominąć nikogo w zespole. Zawsze będą pewnie czynności wspólne, które warto aby przećwiczył cały zespół i wykonywał je na podobnym poziomie. Pamiętajmy że w zespole musi być zastępowalność wtedy Wasz zespół jest nie do pobicia :)

Po trzecie: Specjalizacja członków zespołu - zdecydowane TAK.

Sukces gwarantuje różnorodność, która się uzupełnia. Szanujmy każdego członka zespołu również za jego odmienność. Na pewno każdy ma zespół takich cech i umiejętności, w które są niedostępne lub mało rozwinięte u innych członków zespołu. 

Po czwarte: Nie ma nic ważniejszego niż mądry Lider w zespole.

Jeśli potrafi docenić to co ma i wykorzystać mocne strony każdego oraz zabezpieczyć nasze słabe strony, to oznacza, że zna swój zespół a to już połowa sukcesu. Jeśli do tego potrafi wykrzesać z Zespołu wolę walki i entuzjazm, choć chwilę wcześniej błagaliście o szybką śmierć :) to jest prawdziwym Liderem przez duże L.

Ludzie z natury są stworzeni do funkcjonowania w stadzie,mniejszym lub większym, bardziej bądź mniej zorganizowanym i sformalizowanym. Ważne aby każdy znalazł swoje miejsce.Nie obawiaj się twoje miejsce na pewno na Ciebie czeka, pora je więc odkryć!

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA