Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miło nam, gdy spotykamy ludzi, którzy angażują się całym sercem w idee. Miło nam na łamach naszego bloga zaprezentować Wam artykuł naszej znajomej pasjonatki, krzewiącej aktywność fizyczną wśród seniorów. zapraszam do lektury!

Do uprawiania aktywności ruchowej, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. W Internecie aż roi się od poradników i opracowań, a w całej Polsce kluby fitness rosną jak przysłowiowe grzyby. Ale gdy zaczniemy szukać oferty 50+, 60+, itd., okazuje się że niestety, „ludzie tyle nie żyją”, a przynajmniej nie u nas i nie w opinii osób, które inwestują w ten biznes. 

Przekonałam się o tym, gdy kilka lat temu szukałam DVD dla mojej Mamy. Mama mieszka w Beskidach, wprawdzie w znanym uzdrowisku, ale nie przepada za ćwiczeniami w grupie, a zresztą z różnych powodów, ma ograniczone możliwości poruszania się. A ćwiczyć musi i co najważniejsze lubi! Rozpoczęłam więc poszukiwania stosownej płyty i okazało się, że na polskim rynku NIE MA ani jednej płyty z ćwiczeniami dla Seniorów. W tej sytuacji, znalazłam tylko jedno wyjście – sama nagrałam płytę z ćwiczeniami „Dla Babci cz.1”. Mama ćwiczy z nią od 4 lat! Płyta nagrana osobiście dla Rodzica, ma jeszcze ten dodatkowy walor, że nasz Rodzić, gdziekolwiek jest, na ogół ma z nami niezbyt częsty kontakt, a tak „spotykamy się” codziennie i razem odbywamy pożyteczną sesję ćwiczeń. 

Zachęcona pierwszym sukcesem, w postaci jednoosobowej stałej i wiernej widowni, postanowiłam „iść za ciosem” i nagrać kolejną płytę, już w pełni profesjonalną. I tak się stało! Druga płyta, pt. Fitness  60+, wydana została w 2014r., a w 2015r. licencję odkupiła firma Best Film, która wznowiła wydanie w nowej szacie graficznej i w zwiększonym nakładzie. 

Nowe wydanie, DVD Fitness 60+, jest uzupełnione o broszurkę z informacjami o korzyściach płynących z systematycznego uprawiania  ćwiczeń oraz o miesięczny plan treningowy. Tym planem, chciałabym się teraz z Państwem podzielić, by zachęcić do korzystania z dobrodziejstwa ruchu. W każdym wieku! 

Miesięczny plan treningowy dla osób początkujących 

  1 Tydzień 2 Tydzień 3 Tydzień 4 Tydzień
Pn Pilates Basen Pilates Pilates
Wt Nordic walking Pilates Trening wzmacniający Nordic walking
Śr Trening wzmacniający Rower Rower Trening wzmacniający
Czw Basen Trening wzmacniający Trening wzmacniający Basen
Pt Pilates Pilates Pilates Pilates
Sb Rower Nordic walking Nordic walking Rower

Opracowanie Elżbieta Wiktorowicz – rehabilitantka 

 

Moim marzeniem jest aby Fitness …+, stał się modą i nawykiem, dojrzałej części naszego społeczeństwa. Aby pojawiły się płyty DVD, portale Internetowe, programy w TV, kluby z odpowiednią ofertą i trenerzy personalni, wyspecjalizowani w zajęciach dla „starszych dorosłych”. 

Zatem zachęcam: korzystajcie Państwo, z wszelkich dostępnych form aktywności fizycznej, bo ruch to życie!

Autor: Agnieszka Adamowska 

Więcej informacji na www.ProjektSenior.pl oraz www.50plusandminus.wordpress.com    

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA