Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Chcemy być fit, chcemy mieć figurę modelki, chcemy być piękne i podziwiane. 

Aby tak się stało nie trzeba stosować drakońskiej diety, która owszem szybko zlikwiduje to i owo, ale przy okazji naruszy równowagę w organizmie, nadwątli odporność, naruszy organy wewnętrzne a i tak po jakimś czasie efekt jo jo z impetem wtłoczyć nam sadełko s powrotem, a często i z nawiązką. I znów popadamy we frustracje, znów rzucamy się na diety i ćwiczenia katujące nasze ciało czy naprawdę tedy droga?

Ile razy musimy przejść przez cały cykl aby ocknąć się i poszukać innej drogi do bycia piękna i podziwiana?

Zdziwiona ze inna droga istnieje? I owszem i to znacznie spokojniejsza niż Twoja szarpania z dieta, zdrowiem i efektem jojo. Wystarczy racjonalnie podejść do tematu żywienia, aktywności i akceptacji swej siebie. 

Najważniejsze jest abyś:

1. Była konsekwentna. Plan treningowy i plan żywieniowy to nie są czasowe działania. To Twój sposób życia.

2. Zaakceptowała swoje niedoskonałości i obecny stan, a łatwiej będzie Ci dochodzić do wyników jakie sobie postawisz 

3. Odnośnie wyników - nie przesadzaj z oczekiwaniami, strategia małych kroków i nagradzania siebie za ich osiągniecie przyniesie znacznie lepsze efekty niż wieczne niezadowolenie ze zbyt małego spadku wagi czy obwodu w udzie.

4. Energia i optymizm napędza Twój metabolizm. Dbaj o swoje samopoczucie a znajomi zauważa ze nie tylko wysmuklająco ale też i wyładniałaś.

5. Regeneracja jest Twoim sprzymierzeńcem - jeśli uważasz ze stymulując organizm aktywnością 7 dni w tygodniu będzie on chciał w takim samym tempie i równie ochoczo chudnąc i nabierać masy mięśniowej na początku tygodnia jak i na końcu? No nie. Jak każdy tak i on potrzebuje regeneracji czyli czasu bez ćwiczeń gdy on odpoczywa i nabiera siły na kolejne aktywności. Spokojnie, podczas regeneracji tez spala, czasem nawet w ekspresowym tempie (np po tabacie czy interwałach).

I tu uwaga, znam wiele osób, które popadły w obsesje szczupłej sylwetki i zawsze widza w sobie coś niedoskonałego co trzeba poprawić. Podchodzimy do życia bardziej na luzie. Jeśli nie będziemy koncentrować się na naszych niedostatkach a pokażemy swoje atuty i będziemy emanować radością i samoakceptacja, to gwarantuje ze nikt nie zwróci uwagi na jakieś nasze zapasy ( często zresztą wyimaginowane). Pokochaj siebie niezależnie od tego czy dopinasz się w ulubionych jeansach czy jeszcze nie.

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA