Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czosnek jest uważany za jeden z naturalnych antybiotyków. Należy czerpać z jego dobrodziejstw! Pozwala nam on m.in. zwalczać infekcję, chroni serce przed zawałem, wspomaga trawienie, działa odmładzająco oraz antynowotworowo. Czosnku boją się nawet wampiry i z pewnością nie jest to przypadek ;) !

Cóż jest w tym czosnku?

Najcenniejszym składnikiem czosnku są olejki eteryczne, które zawierają siarczki i allicynę. Substancje te działają zarówno bakteriobójczo, jak i grzybobójczo. Czosnek stanowi również bogactwo wapnia, potasu oraz magnezu, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jaki z tego płynie wniosek?

Jedz czosnek, będziesz młodsza

Dowiedziono również, iż czosnek spowalnia procesy starzenia. Okazuje się, iż jest bardzo skuteczną bronią, która pozwala nam dłużej cieszyć się młodym wyglądem. A jeśli dodamy, że działa również  przeciwnowotworowo, antymiażdżycowo i przeciwalergicznie to grzechem byłoby nie skorzystać z jego dobrodziejstw.

A co z nieprzyjemnym zapachem?

Pozostaje tylko ten „mały” mankament. Zapach… Tutaj mamy dla wszystkich dobrą informację! Możliwe jest skutecznie osłabienie jego nieprzyjemnej woni. Uczynić to można za pośrednictwem zmieszania czosnku z dużą ilością natki pietruszki. Następnie należy całość okrasić kilkoma kroplami soku z cytryny i voilà! Mamy to! 

Ale, trzeba pamiętać, iż nie należy jeść czosnku bez ograniczeń. Umiar jest miarą wszystkiego! Czosnek spożyty w dużych ilościach obciąża wątrobę. Uważać na niego powinny także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Nie pozostaje nam nic innego jak „przeproszenie” się z tym naturalnym antybiotykiem i regularne jego przyjmowanie. Pamiętajcie jednak, żeby nie spożyć go bezpośrednio przed randką, pójściem do pracy lub innym spotkaniem. Pomimo jego zbawiennego wpływu na organizm, może on skutecznie ograniczyć krąg osób zainteresowanych naszym towarzystwem. No i przed jego pożyciem, upewnijcie się, czy nie macie w sobie, chociaż trochę wampirycznej krwi ;).

Autor: Artur Dworzecki

ARTYKUŁY
Powered by mod LCA