Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kobieta ubrana na sportowo z psem w szelkach

I już za nami zmagania zespołowe na Pucharze Polski Dogtrekking w Wiśle. Od początku impreza obfitowała w niespodzianki :) Tuż po przyjeździe dowiedzieliśmy się, że nasza trasa (a startowaliśmy w kategorii Rodzinnej mini) została wydłużona do 18 km :) i połączona z midi.

Potem prowadzący zaczął nas zagrzewać do boju gratulując nam odwagi, męstwa determinacji i nazwał nas gladiatorami :) co w części mojej drużyny wzbudziło spory niepokój i słusznie bo zaraz po tym Pan oznajmił, że trasa jest trudna, właściwie w większości pionowa :) a dodatkowo śliska i niewiele widać bo mgła i deszczyk siąpi...

w oddali zamek w Bobolicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Po krótkiej przerwie wracamy z naszym cyklem "Śląsk na Jurę" i już 18.10 planujemy kolejną podróż dla wytrwałych piechurów i smakoszy jurajskich krajobrazów.

Tym razem trasa jest wynikiem Waszego głosowania :) Tak więc Panie i Panowie wyruszamy w okolice zamków Mirów i Bobolice!

Plan jest następujący:

nogi biegnących biegacz, slow jogging

Uwaga, mamy już terminy zajęć SLOW JOGGING.

Zapraszamy do 2 grup: 

Porannej           - zajęcia w każdy wtorek o 6:30, start spod Wirtuozerii w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia 22.09.2015

Popołudniowej   - zajęcia z każdy czwartek o 17:30, strat spod Wirtuozerii w Bielsku-Białej. Pierwsze zajęcia 01.10.2015

 

Już 26.09 w Wiśle nasza reprezentacja weźmie udział w zawodach dogtrekkingu

Będzie to nasz debiut w tego rodzaju aktywności, więc wybraliśmy najkrótszą trasę czyli 15 km po górach :) i kategorię rodzinną aby wykorzystać hasło: w rodzinie siła!

Euforję będzie reprezentować Szefowa z Małżonkiem i psem Larrym. Wszystkich chętnych zapraszamy do Wisły, każdy doping ma trasie będzie mile widziany :)

 

 

 

kobieta biegnąca po mieście a obok niej napisy co trzeba poprawić w jej biegu

Uwaga! Za nami pierwsze zajęcia SLOW JOGGING. Wszystkim uczestnikom gratuluje i dziękuję za wspólnie spędzony czas. 

Idea slow joggingu została zaszczepiona i przyjęta mam nadzieję na stałe w nasze kalendarze aktywności. Teraz czas na systematyczne zajęcia i szlifowanie techniki i wytrzymałości.

Na naszych zajęciach będziemy:

grupa osób uprawiających nordic walking z kijami skierowanymi do góry

W ostatni weekend, a dokładnie w sobotę 05.09 odbyły się w Lubinie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Zawody, to zawsze okazja do spotkania osób pozytywnie zaktywizowanych i lubiących ruch, sport i dobrą zabawę i tak też było tym razem. Atmosferę tworzą ludzie a do Lubina zjechało tyle pozytywnych jednostek, że nie mogło być żadnych zgrzytów :)  Trasa ciekawa i widowiskowa bo rozplanowana na niewielkim stosunkowo terenie, ale zróżnicowanym wysokościowo. 

kobieta w stroju sportowym biegnie techniką slow jogging. po bokach napisy slow a na górze Mój wybór

Nowy sezon zaczynamy, a wraz z nim wprowadzamy kilka nowości. Dziś pierwsza z nich!

Panie i Panowie miło mi ogłosić, iż wprowadzamy zajęcia SLOW JOGGING!

Czym jest slow jogging? To trucht wykorzystujący mięśnie wolno kurczliwe i chroniący stawy przed urazami, a więc wpisujący się w nasz model promocji zdrowego sportu.

Wrzesień to dla nas czas planowania zajęć dla Was i wprowadzania nowości. Co w ramach zajęć będzie dla Was dostępne? Jakie nowości zaproponujemy? Jakie zajęcia będą miały swoją kontynuacje?

Uchylimy rąbek tajemnicy..

grupa ludzi z kijami nordic walking schodząca ze schodów w Ojcowskim Parku Narodowym

W ostatni weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w rajdzie nordic walking zorganizowanym przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Cianowic. Był to ich debiut w tego rodzaju imprezach i trzeba przyznać, że debiut udany :).

Organizator zapewnił nie tylko dobrą zabawę ale też profesjonalnie podszedł do wytyczenia trasy, przygotowania uczestników do marszu (rozgrzewka!) oraz uraczył nas rarytasami kulinarnymi. Jeśli dodamy do tego zestawu wspaniałą pogodę, towarzystwo pozytywnych ludzi i przepiękne widoki Ojcowskiego Parku Narodowego i okolic to mamy właśnie obraz naszego rajdu. Oby więcej takich inicjatyw!

osoby rozgrzewające się do zajęć nordic walking.  w tle zamek jury krakowsko częstochowskiej

Wiemy, że czekacie na rozstrzygnięcie, która trasa wygrała w naszym konkursie ale...w trakcie trwania konkursu dostaliśmy zaproszenie na Rajd organizowany przez Stowarzyszenie Cianowic i...nie mogliśmy się mu oprzeć!

Zatem drodzy podróżnicy ogłaszam ze wybieramy się 29 sierpnia na Rajd w piękne okolice Ojcowa i jego otuliny! Trasa o niespotykanych widokach i dająca szansę na orgię doznań wzrokowych. Długość trasy dla każdego - 6 km. W programie wspólna biesiada przy grillu z kiełbaską na zakończenie rajdu. Mapa trasy rajdu  do obejrzenia tu 

osoba idąca przez most z kijami nordic walking

Tym razem do naszej akcji zdrowej i aktywnej Gminy dołączają Czechowice Dziedzice! Razem w MOSiRem chcemy zachęcić mieszkańców do ruchu na świeżym powietrzu.

Przygotowaliśmy dla Was propozycje zajęć zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zapraszam do zapoznania się z ofertą i liczne przybycie w dniu zapisów! Jeśli chcesz zarezerwować miejsce wcześniej napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

osoby z kijami do nordic walking spacerujące po ścieżce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Jeszcze nie do końca opadły emocje po naszej ostatniej wyprawie inaugurującej cykl podróży "Śląsk na Jurę" a już planujemy kolejne wyprawy piesze dla miłośników nordic walking, przyszłych miłośników i osób lubiących wycieczki piesze.

Tym razem postanowiliśmy oddać Wam decyzję gdzie się wybierzemy. Termin na nasz wyjazd to 2 połowa sierpnia (22,23 lub 29 sierpień).