Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ostatni poniedziałek tj 7.12.2015 odbyły się pełne zapachów, konsystencji i zabawy warsztaty, gdzie nasi uczestnicy własnoręcznie stworzyli i zabrali ze sobą do domu mydła ekologiczne, peelingi i kule musujące do kąpieli.

Produkcja okazała się bardzo prosta a przy tym niezwykle relaksująca :) a nasza prowadzącą Marta Tyszko cierpliwie opowiadała nam o właściwościach, działaniu i zastosowaniu poszczególnych składników. Mamy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las.

W ostatni weekend odbyła się konferencja Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking w łodzi, która podsumowywała projekt: Chodźmy prawidłowo i otwierała rąbek tajemnicy nowych projektów :), gdyż nasza załoga nigdy nie spoczywa na laurach.

 

Bielsko Biała Nocą zawsze daje nam wiele satysfakcji i radości, gdy patrzymy na tyle zaangażowanych i aktywnych osób, nie tylko z Bielska Białej, które w czwartkowy wieczór chcą z mapami biegać po terenie niezależnie od pogody :) Atmosfera zawsze jest gorąca i pełna pozytywnych wibracji :)

Tym razem również nie zawiedliśmy się i miło było nam witać te same roześmiane twarze, ale też i nowe. mamy nadzieję, że wszyscy z nami zostaną aż do wielkiego finału, który już w grudniu 2015 na bielskiej Starówce.

Dzień Niepodległości (11.11.2015) uczciliśmy uczestnictwem w Sztafetowych Mistrzostwach Jury Nordic Walking w Półmaratonie. Nasza silna drużyna sztafetowa od rana w bojowych nastrojach i z szampańskim humorem stawiła się w Hotelu Fajkier, który otworzył swe podwoje i gościł zawody na swoim terenie. Współorganizatorzy Rafał i Tatiana Galińscy powitali nas ciepło i już wiedzieliśmy, że spędzimy tu  niezapomniane chwile.

Ostatni weekend a dokładnie 7.11.2015 upłynął pod znakiem Maratonu Górskiego (Maraton Beskidy) jednego z najstarszych maratonów w Polsce. Tym razem, o dziwo świeciło piękne słońce, choć tradycyjnie maratończycy przemierzali dystans co najmniej w mżawce i oparach mgły :) i przez chwilę przemknęła mi myśl, że będzie to inny maraton niż poprzednie.

Nie pomyliłam się :) Już na 15 km powierzono mi, a właściwie podrzucono :) gościa specjalnego Maratonu Beskidy, słowackiego górala, który organizuje podobne imprezy u siebie na Słowacji. Góral, jak to góral wystąpił w stroju prawie ludowym i nie byłoby może nic dziwnego gdyby nie fakt iż:

Kolejny etap Bielsko Biała Nocą już za nami. Zostały wspomnienia okraszone zdjęciami. Atmosfera jak zawsze pełna dobrych fluidów.

Tyle pozytywnie zakręconych osób na 1 m kwadratowy nie zdarza się często. Polecam ta imprezę, jeśli tylko potrzebujesz naładować akumulatory :), trochę się poruszać cieleśnie i umysłowo(!) i chcesz spędzić czwartkowe popołudnie i wieczór w gronie ciekawych osób.

Myślenice 24.10 powitały nas pięknymi jesiennymi widokami i miłą atmosferą. Nasza drużyna wystartowała w kategorii MID czyli ścigaliśmy się ze sobą, czasem, terenem i mapą :) na 25 km. Oczywiście w teorii, bo w praktyce przy kilku pomylonych szlakach dystans nam się zdecydowanie wydłużył. Wystartowało w naszej kategorii około 40 zespołów z psami rożnej maści i rożnych rozmiarów.

kobieta z kijami do nordic walking wykonująca skłon

Za nami już 2 zajęcia z techniki nordic walking, na których ćwiczyliśmy krok od pięty z wybiciem z palców w przód, prostą rękę i równoległość ręki względem podłoża i tułowia oraz zaczęliśmy pracować nad uruchomieniem barków i nadgarstków.

Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do tej edycji zapraszamy na kolejne zajęcia 27.10 godz 17:15 na Orliku ul. Słowackiego, Bielsko-Białą, ale wcześniej proszę o zgłoszenie mailowe na e-mail.

Sobota 10.10, wczesne popołudnie. Niby normalny dzień, ale nie u nas! Braliśmy czyny udział w finale Śląskiego Tygodnia Bliskości, który promował świadome rodzicielstwo i chustonoszenie młodych obywateli.

Moc pozytywnej energii bo tylko takich ludzi spotkaliśmy na finale. Aż miło było rozmawiać z Rodzicami pełnymi radości, zapału i świadomości. Oby więcej takich inicjatyw! Oby więcej takich rodziców!

pani na ścieżce leśnej wykonująca wymach noga w bok

Pierwsze zgubione kalorie za nami czyli marsz z turbodoładowaniem przetestowany i zaaprobowany przez uczestników sobotnich zajęć. 

Śmiałkowie stawili się pomimo groźby szaleństwa w działania w afekcie i wibrującego powietrza w koło. Poznaliśmy krok podstawowy fat burning walk oraz kilka kroków ćwiczebnych,w tym taki co ze szczególną troską dba o jędrność naszych pośladków.

UWAGA

Podążając tropem SLOW czas na ekologiczne warsztaty. Mamy dla Was 2 propozycje i od Was zależy, która zostanie zrealizowana. Zapraszam do głosowania, które warsztaty mamy zrealizować w pierwszej kolejności. Głosy oddajemy w komentarzach lub wysyłając informacje na adres mailowy. Głosujemy do 15.10

Wśród osób głosujących rozlosujemy nagrodę, którą będzie wejściówka na warsztaty!

kobieta szybko maszerująca z nogą od manekina pod prawą pachą

Kiedy nasze cele są ambitne, determinacja spora, oczekiwanie mega zmęczenia na najwyższym poziomie, ale szukamy czegoś co nie będzie tylko ćwiczeniami na siłowni czy w klubie, a co da nam szybkie efekty a przy okazji będzie bezpieczne dla stawów to nie zostaje nam nic innego jak fat burning walki.

Fat burning walk to zajęcia gdzie łączymy aktywność tlenową, która uruchamia machinę spalania tłuszczów już podczas trwania treningu, z interwałami. Podczas treningu interwałowego spalamy mniej tłuszczu, jednak po zakończeniu spalanie kwasów tłuszczowych trwa nawet do 24 godzin