Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kobieta z kijami noridc walking

Od 15.08 ruszają zapisy na jesienna edycje szkolenia z techniki nordic walking.

Zajęcia będą odbywały się w Bielsku Białej (Cygański Las lub Park Słowackiego) w godzinach popołudniowych (17:30-19:30 – do ustalenia z grupą).

Szkolenie ruszy po 15 września.

nordic walking - zespół

Lipiec upłynął nam pod znakiem aktywności sportowej wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia ADA,którzy dzielnie realizowali napięty program sportowy. Był i nordic walking i slow jogging i power walk.

Treningi traktowaliśmy nad wyraz poważnie, gdyż przygotowywaliśmy sie do zawodów biegowych, które miały miejsce w tym czasie w Dąbkach: III Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy, z którego film możecie zobaczyć poniżej.

slow jogging

Już za chwilę będzie miesiąc jak nasze kobiety zakrzyknęły "basta" i zarządały organizacji porannych zajęć slow jogging. A, co! I tak w każdy poniedziałek i w każdą środe spotykamy sie o 6:00 rano przy dolnej stacji kolejki na Dębowiec i pracujemy nad naszymi ciałami konwersując przy tym do woli, bo slow jogging to trucht wymagający nieustannej konwersacji własnie!

kursantki pelvic floor safe

Duma nas rozpiera, gdyż w ostatni weekend (9-10 lipca) wzieliśmy udział w pionierskim w Polsce szkoleniu: Pelvic floor safe skierowane do trenerów i instruktorów, którzy organizują zajęcia dla kobiet. Szkolenie miało uzmysłowić nam trenerom jak ważne jest dno miednicy i jakie konsekwencje, w tym równiez społeczne, niesie za sobą ich osłabienie.

osoby uprawiające nordic walking

Okres wakacyjny to dla nas równiez okres wytężonej pracy, zarówno gdy jesteśmy na miejscu - wtedy zajęcia odbywaja sie zgodnie z grafikiem, jak i wtedy gdy wyruszamy gdzieś dalej z grupą. Tak też jest w te wakacje.

Najpierw od 18 lipca do 2 sierpnia będziemy trenować wspaniałą grupę sportową ze Stowarzyszenia ADA w Dąbkach. tam czekają na nas zajęcia nordic walking, slow jogging

euforja noridc walking

Już 19.06 w Bielsku mamy kolejną ciekawą imprezę tym razem promujemy zdrowie i ruch (jakbśmy robili coś innego na codzień :)) i bierzemy czynny udział w Pikniku dla zdrowia organizowanego przez Stowarzyszenie twoje Zdrowie i Active Mama.

zawodnicy nordic walking na starcie

Aktywny i emocjonujący weekend za nami i 1 Charytatywny Piknik Fundacji Impero wraz z naszym rajdem noridc walking przechodzi do historii.

Było wyśmienice, bo byliście Wy, czyli osoby, które zechciały odpowiedzieć na nasze zaproszenie i pojawić się na pikniku i stanąć z kijami czy bez, z rodziną czy z koleżanką na starcie i przejść uroczą 5 km trase po Wapienickim lesie.

Od zawsze mamy ciągoty do rzeczy nowych a wpisujacych się w naszą filozofie działania, czyli bezpiecznie dla stawów, i idący tym tropem natrafiliśmy (dzięki Tatianie i Rafałowi Galińskim) na power walk czyli techniczny marsz. Więcej o tym czym jest  dla kogo power walk znajdziesz TU.

Tak postanowiliśmy, tak zaczeliśmy testować power walki na sobie i potwierdzać jego walory. Zwieńczeniem naszych treningów był start w zawodach razem z biegaczami, gdzie techniką power walk przeszłyśmy z Tatianą 5 km w czasie 38 minut z pełną konwersacją podczas marszu :)

grupa z kijami do nordic walking

Ha, cóż za wspomnienia nam pozostały po wypadzie na norweskie fiordy 19-20 maja! Ale zacznijmy od początku. 

Otóż zwarta grupa nordicowych pasjonatów i pasjonatów podróży, spacerów, marszów w doborowym towarzystwie i wyśmienitej zabawy czyli NASZA GRUPA 10 kobiet na medal:) postanowiła wyruszyć w nieznane i niepewne czyli na 2 dniową trochę ekstremalna wyprawę na norweskie fiordy a dokładnie w okolice Sandefiord.

norweskie fiordy i nordic walking

Już 19 maja zwarta grupa 10 śmiałków wyrusza na podbój norweskich fiordów. To pierwsza, ale mam nadzieję nie ostatnia, taka wyprawa Euforji. 

Będziemy zwiedzać, podziwiać, przemierzać kilometry i dobrze się bawić, a wszystko oczywiście okraszone prawidłowa techniką nordic walking! Relacja z wyprawy po powrocie!

Do zobaczenia!

Już 11 czerwca będziemy mieć okazję wesprzeć szczytną inicjatywę Fundacji Impero, która wspiera dzieci z rodzin potrzebujących w dostępie do rozwoju talentów sportowych. Nie mogliśmy nie wesprzeć takiej inicjatywy i dołączyliśmy do grona organizatorów :) Tym samym zapraszamy na 1 Charytatywny Piknik Biegowy.

grupa nordic walking na szlaku

Mamy szczęście być zapraszani do ciekawych społeczności lokalnych, w których a właściwie na rzecz których działają mega prężne instytucje. W ostatni piątek tj 22.04 mieliśmy przyjemność gościć w Czechowicach Dziedzicach w Bibliotece Publicznej, która organizuje "Akademię Pięknego Czasu" dla Seniorów.